Polecamy książki

Polecamy przeczytane przez nas książki, które zmienią Wasze podejście do jedzenia, a także pomogą zrozumieć procesy jakie zachodzą w organizmie podczas spożywania niektórych pokarmów. Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po przedstawione poniżej pozycje: 


1. "Historia Wewnętrzna" Enders Giulia - Niesamowita lektura wyjaśniająca ze wszystkich stron funkcjonowanie naszego układu pokarmowego. Zabawne porównania, które najlepiej obrazują niektóre mechanizmy naszego organizmu to charakterystyczna cecha dla tej książki. 


2. "Ukryte Terapie" Jerzy Zięba - Pozycja obowiązkowa dla osób, które nie tylko chcą się po prostu zdrowo odżywiać ale chcą mieć również świadomość jak witaminy mogą pomóc nam w zwalczaniu lub prewencji chorób najbardziej nam znanych.

3. "Zamień chemię na jedzenie" Julita Bator - Dla osób dopiero wdrażających się w tematy zdrowego i świadomego odżywiania.


4. "Dieta bez pszenicy" Wiliam Davis - Dla celiaków, oraz dla tych, którzy chcą wyeliminować gluten ze swojej diety.


5. "Nowoczesne zasady odżywiania" T. Colin Campbell - Głównym tematem poruszonym w tej książce jest szkodliwy wpływ białka zwierzęcego na ludzki organizm.6. "Nie daj się zjeść grzybom Candida" Andrzej Janus - W tej książce możesz przeczytać o klinicznym obrazie choroby Candida, czynnikach sprzyjających jej rozwojowi, a przede wszystkim o metodzie jej leczenia.
7. "Chemia w pożywieniu - jak działają dodatki do żywności i dlaczego nam szkodzą" dr Hans-Ulrich Grimm - Ta książka to skarbnica wiedzy na temat sztucznych i naturalnych polepszaczy dodawanych do produktów spożywczych. 1/4 lektury to kilka słów od autora na temat przemysłu spożywczego, natomiast reszta to spis dodatków żywnościowych z krótkim: opisem powstawania i działania, wyjaśnieniem czy zagrażają naszemu zdrowiu oraz w jakich produktach możemy je spotkać.8. "Antyrak. Nowy styl życia" David Servan-Schreiber - Książka, która pomoże od podstaw zrozumieć mechanizm powstawania raka, jego rozwijania oraz zwalczania. Podpowiada jaki styl życia wybrać aby zachować zdrowie i zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworu. 


9. "Jaglany detoks" Marek Zaremba - Nie od dziś wiadomo, że kasza jaglana jest jedną z najzdrowszych kasz jakie możemy z łatwością zakupić. Warto na ten temat zgłębić swoją wiedzę oraz wypróbować genialne przepisy z wykorzystaniem tego "leku". 

5 komentarzy:

 1. Zdecyduje się na książkę o glutenie.
  Trzeba zgłębić tą wiedzę tym bardziej, że wy ją polecacie.
  Pozdrawiam, Sandra ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe propozycje książek! Akurat mam do wykorzystania bony do empiku, więc na pewno jakąś sobie kupię, przyda mi się trochę takiej wiedzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dotychczasowe spotkania z kaszą jaglaną były... dramatyczne :) ale może wszystko czego potrzebuję, to dobry przepis? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne tak jest :) Na pocieszenie dodamy, że nasze pierwsze spotkanie z tą kaszą też nie należy do miłych wspomnień :P Dopiero za drugim razem kiedy przyłożyłyśmy się do jej płukania w celu wyeliminowania goryczki nastało objawienie :D Niebawem (w niedzielę) znajdzie się na blogu przepis na wypiek z kaszy jaglanej, oczywiście świąteczny i przepyszny! :)

   Usuń
 4. "Historia wewnętrzna" to niezwykle interesująca książka!
  Nie spodziewałam się, że pozycja o działaniu układu pokarmowego tak mocno mnie wciągnie! ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twój poświęcony czas, a Anonimy prosimy o podpisywanie się :)

Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger