Napój proteinowy – GO Active (Biedronka)

Te nowe smaki napojów proteinowych w Biedronce są dostępne już od jakiegoś czasu… a przynajmniej powinny być, bo w naszej Biedrze pojawiły się dopiero teraz. Dlatego nie zwlekałyśmy ani chwili i kupiłyśmy je do recenzji 😀

    

Nazwa: napój mleczny proteinowy o smaku truskawkowym / banan-toffi / pistacjowym
Firma: Go Active (Biedronka)
Skład:
Truskawka – mleko odtłuszczone 90,9%, białka mleka, naturalne aromaty, truskawki w proszku 0,1%, koncentrat buraka czerwonego, substancja zagęszczająca: karagen; ekstrakt z marchwi, barwnik: likopen; substancja słodząca: sukraloza.
Banan-toffi – mleko odtłuszczone 90,8%, białka mleka, naturalne aromaty, banan w proszku 0,1%, barwnik: karmel, karoteny; substancja zagęszczająca: karagen; substancja słodząca: sukraloza.
Pistacja – mleko odtłuszczone 90,8%, białka mleka, pasta pistacjowa 0,1%, naturalne aromaty, substancja zagęszczająca: karagen; substancja słodząca: sukraloza; barwnik: karoteny; kompleksy miedziowe chlorofili i chlorofilin.
Masa netto: 250g
Wartości odżywcze:
100g/ 160 kcal, tłuszcz – 0,5g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,3g, węglowodany – 14g w tym cukry – 12,5g, błonnik – 0g, białko – 25g, sól – 0,28g
Informacje dodatkowe: bez dodatku białego cukru
Sklep: Biedronka
Cena: 3,42 zł

Nasza opinia

Smak: Generalnie bardzo lubimy proteinowe napoje, nawet bardziej niż pitne jogurty, które są nieco za gęste, a napój pije się wygodniej. Wszystkie napoje są w smaku bardzo mleczne ( składają się głównie z mleka) i chociaż według wartości odżywczych mają w sobie jednakową ilość substancji słodzącej to smak pistacja i truskawka wydają się zdecydowanie słodsze od wersji banan-tofii. To co łączy wszystkie trzy wersje to bardzo sztuczne aromaty. Smak truskawki i banana jest najbardziej chemiczny jak się tylko da a aromat pistacji przypomina klasyczny aromat marcepanowy, jaki często producenci używają gdy tanio chcą zastąpić smak pistacji.

Ocena: Nie będziemy ukrywać, że rozczarowałyśmy się tymi napojami. Oczywiście, że nie oczekiwałyśmy tutaj naturalnej truskawki czy banana ale aż tak chemicznych aromatów to dawno nie jadłyśmy. Dodatkowy minus za użycie karagenu jako zagęstnik. Ogólnie produkty do wypicia ale nie są to napoje, które byśmy powtórzyły.
Skala: 2 pandy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twój poświęcony czas, a Anonimy prosimy o podpisywanie się :)

Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger