Anty baton – Łowicz

Do tych nowości od Łowicz zbierałyśmy się długo, bo my generalnie za musami w tubce tak średnio przepadamy (po prostu nam się już przejadły). Ale po ostatniej pysznej recenzji tubek Łowicz deser a'la sernik/tarta byłyśmy pozytywnie nastawione. Szczególnie zainteresował nas anty baton o smaku wafelka! Czegoś takiego jeszcze nie było 😃 Przeczytajcie nasze odczucia z testu i dajcie znać czy mieliście inne odczucia 😊







Nazwa: mus owocowo-warzywny o smaku orzechowo-czekoladowym z dodatkiem pasty orzechowej i kakao / o smaku kokosowo-czekoladowym / o smaku wafelka z dodatkiem kakao i kawałków orzechów.
Firma: Łowicz
Skład: Kakao – orzech laskowy: przeciery z: bananów, jabłek, fasoli, pasta z orzechów laskowych (4,5 %), kakao naturalne (1 %), przecier z daktyli, zagęszczony sok cytrynowy, aromaty naturalne.
Kakao-kokos: przeciery z: jabłek, bananów, fasoli, napój kokosowy (3 %) (kokos, woda), pasta z orzechów laskowych (3 %), wiórki kokosowe (1,2 %), kakao naturalne (0,8 %), przecier z daktyli, zagęszczony sok cytrynowy, aromaty naturalne.
O smaku wafelka: przeciery z: bananów, jabłek, fasoli; orzechy arachidowe 2,5 %;pasta z orzechów laskowych 1,7 %;kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 1,2 %;przecier z daktyli; zagęszczony sok cytrynowy; aromaty naturalne.
Masa netto: 100g
Wartości odżywcze:
Kakao-orzech laskowy: 100g/ 92 kcal, tłuszcz – 3,3g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,3g, węglowodany – 12g w tym cukry – 11g, białko – 3g, sól – 0g
Kakao-kokos: 100g/ 95 kcal, tłuszcz – 3,6g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,9g, węglowodany – 12g w tym cukry – 11g, białko – 2,8g, sól – 0g
O smaku wafelka: 100g/ 93 kcal, tłuszcz – 2,8g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,4g, węglowodany – 13g w tym cukry – 12g, białko – 3,3g, sól – 0g
Informacje dodatkowe: bez dodatku cukru, może zawierać migdały.
Sklep: Carrefour, Aldi, Lidl, Biedronka
Cena: ok. 2,99 zł

Nasza opinia
Smak: Kakao-orzech laskowy: dosyć gładki mus o bardzo specyficznym smaku. W pierwszym momencie czuć smak banana oraz fasoli. Jadłyśmy w swoim życiu wiele słodkości na bazie fasoli ale tutaj czuć ją naprawdę mocno co nam nie pasuje do tego typu przekąski. Mus jest dość słodki ale czuć również dosyć mocną gorycz zapewne pochodzącą z kakao oraz orzechów laskowych. Spodziewałyśmy się pysznego orzechowego musu a dostałyśmy papkę z fasoli, bananów i gorzkich orzechów.

Kakao-kokos: w tym musie jest sporo wiórków kokosowych i choć fasola też jest dosyć mocno wyczuwalna to kokos choć trochę maskuje jej smak. Jest to odrobinę lepsza wersja ale nadal nie jest to coś co byśmy gorąco poleciły.

O smaku wafelka: tutaj spodziewałyśmy się fajerwerków a dostałyśmy znów jakiś mega dziwny fasolowy twór. Nie wiemy gdzie tutaj tytułowy smak wafelka, bo my czujemy głównie gorycz z lekką słodyczą jabłek i bananów. Mus zawiera sporo małych kawałków orzechów arachidowych ale w musie stały się po prostu bez smaku.

Ocena: Cóż, wielki zawód to mało powiedziane. Byłyśmy zaintrygowane takimi połączeniami smakowymi a okazało się, że nawet we dwie nie dałyśmy rady zjeść nawet jednej tubki. Lubimy fasolowe wypieki ale w tym przypadku fasola jest zbyt mocno wyczuwalna i dziwna gorycz psuje cały smak. Jak widać nie stałyśmy się fankami anty batonów i nadal zostaniemy jednak przy klasycznych batonikach w ramach przekąski.



Skala: 
Kakao-kokos – 2 pandy


Kakao-orzech laskowy oraz o smaku wafelka – 1 panda


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twój poświęcony czas, a Anonimy prosimy o podpisywanie się :)

Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger