Jogurt proteinowy – Pilos (Lidl)

Znów wracamy do Lidla i jego wysokoproteinowych produktów. Ostatnio nowością są proteinowe serki, jogurty oraz napoje mleczne. Ze wszystkich trzech to serki ciekawią nas najbardziej ale niestety w naszym najbliższym Lidlu nadal ich nie ma, więc na pierwszy ogień bierzemy owocowe jogurty z aż 20g białka w opakowaniu.
      
bez certyfikatu glutenfree


Nazwa: Jogurt z wsadem truskawkowym / jagodowym / kokosowym.
Firma: Pilos (Lidl)
Skład:
Truskawka – mleko odtłuszczone, białka mleka, truskawki 5,2%, sok truskawkowy z zagęszczonego soku truskawkowego 1,3%, skrobia, koncentrat soku z buraków cukrowych, substancje słodzące: erytrytol i sukraloza, kultury bakterii jogurtowych, laktaza, naturalny aromat.
Jagoda – mleko odtłuszczone, białka mleka, jagody czarne 5%, sok jagodowy z zagęszczonego soku jagodowego 1,5%, skrobia, koncentrat soku z marchwi, substancje słodzące: erytrytol i sukraloza oraz acesulfam K, kultury bakterii jogurtowych, laktaza, naturalny aromat.
Kokos – mleko odtłuszczone, woda, białka mleka, substancje słodzące: erytrytol i sukraloza, skrobia, wiórki kokosowe 0,4%, mleka w proszku pełne, kultury bakterii jogurtowych, laktaza, naturalny aromat.
Masa netto: 200g
Wartości odżywcze:
Truskawka – 200g/ 130 kcal, tłuszcz – 0,6g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,4g, węglowodany – 12g w tym cukry – 8g, białko – 20g, sól – 0,5g
Jagoda – 200g/ 130 kcal, tłuszcz – 0,6g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,4g, węglowodany – 12g w tym cukry – 8g, białko – 20g, sól – 0,42g
Kokos – 200g/ 149 kcal, tłuszcz – 1,2g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,8g, węglowodany – 13g w tym cukry – 0,9g, białko – 20g, sól – 0,44g
Informacje dodatkowe: niskotłuszczowy, bez dodatku cukru, zwiera substancje słodzące.
Sklep: Lidl
Cena: 3,99 zł

Nasza opinia
Smak: Jogurty są dość gęste z małymi cząsteczkami owoców oraz kokosa. Smak truskawki czy jagody nie różni się niczym od klasycznych aromatów z klasycznych owocowych jogurtów. Kokosowy jogurt nieco bardziej się wyróżniał i wydawał się odrobinę słodszy. Produkty te są niskotłuszczowe z dodatkiem białka co skutkuje nieco proszkową konsystencją, która jednak pozostawia niebyt miłe wrażenie. Dodatkowo czuć również, że jogurty słodzone są słodzikami i ta specyficzna słodzikowa nuta jest wyraźnie wyczuwalna. Co ciekawe, wersja truskawkowa i kokosowa słodzona jest erytrytolem oraz sukralozą, natomiast jagodowa (oraz malina-granat, której u nas w sklepie nie było) mają w składzie również acesulfam K.

Ocena: Ogólnie są to dobre jogurty ale wyczuwalny w nich słodzik nam osobiście za bardzo przeszkadza. Super, że mają aż 20g białka w opakowaniu ale my nadal zostaniemy przy naturalnym jogurcie skyr lub proteinowym serku wiejskim, do którego lubimy dodać sobie świeże owoce lub domowy dżem. Jednak wiele osób będzie zachwycone tymi jogurtami i fakt, że błyskawicznie wyprzedają się z półek zdaje się to potwierdzać. Może kiedyś uda nam się spróbować też serków homogenizowanych to na pewno damy znać co o nich sądzimy.

Skala: 4 pandy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twój poświęcony czas, a Anonimy prosimy o podpisywanie się :)

Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger