DONUTY Cookie Monster

Jeśli nie do końca jesteście przekonani do Halloween i nie lubicie strasznego kontentu, zdecydowanie polecamy Wam wykonać urocze ciasteczkowe potworki 😊 Nasze pieczone donuty/bułeczki pięknie się zaprezentują nie tylko w tym czasie ale będą miały branie wśród dzieci przez cały rok. Tutaj znajdziecie film z wykonania.


Składniki:

Ciasto drożdżowe
-300g mąki orkiszowej typ 700
-8g drożdży suchych
-130ml ciepłego mleka (nie gorącego)
-40g cukru np. kokosowego
-80ml oleju rzepakowego
-1 małe jajko
-mąka do podsypywania ciasta

Polewa i dodatki
-biała czekolada np. bez cukru
-niebieska spirulina lub barwnik spożywczy
-ciastka

CIASTO DROŻDŻOWE
1. Mąke wymieszać z drożdżami.
2. Mleko, cukier kokosowy, olej i jajko zmiksować na gładko blenderem.
3. Suche składniki dokładnie połączyć z mokrymi. Przykryć ręcznikiem i odstawić w ciepłe miejsce (można w umieścić miskę z ciastem nad parą wodną/w garnku do gotowania na parze).
4. Gdy ciasto zdecydowanie urośnie (u nas ok 50 minut) należy je zagnieść z mąką aby uzyskać plastyczne i nie lepiące się ciasto.
5. Ciasto rozwałkować na papierze do pieczenia na dość gruby prostokąt i wycinać w nim koła i mniejsze koła w środku. Poprzecinać papier między donutami aby już nie odklejać ich od spodu.
6. Tak przygotowane donuty układać na blaszce i postawić w ciepłe miejsce przykrywając je ręczniczkiem na kilkanaście minut aby jeszcze nieco podrosły.
7. Piec całość w 180’C ok 20 minut (do zarumienienia).
8. Białą czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, wymieszać z niebieską spiruliną i pokryć nią wystudzone donuty jak na filmie.
9. Ostatnim etapem jest dekoracja ciastkiem oraz oczami (jeśli donuty są robione dla dzieci, warto wykonać oczy z białej czekolady).1 komentarz:

Dziękujemy za Twój poświęcony czas, a Anonimy prosimy o podpisywanie się :)

Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger