Przekąska bakaliowa – DOZ Apteka

Kolejna przekąska prosto z aptekowej półki. Tym razem mamy coś w rodzaju bakaliowego batonika zamkniętego w okrągłym pudełku. Dajcie znać czy próbowaliście już tych słodkości czy może widzicie je pierwszy raz.

    

Nazwa: przekąska z suszonych daktyli i moreli z wiórkami kokosowymi, siemieniem lnianym i orzechami laskowymi / przekąska z suszonych moreli, orzechów włoskich i siemienia lnianego.
Firma: DOZ Apteka
Skład:
Daktyl&kokos – Suszone daktyle 60%, suszone morele 15%, siemię lniane 10%, wiórki kokosowe 10%, orzechy laskowe 5%.
Morela - suszone morele 85 %, orzechy włoskie 10 %, siemię lniane 5 %,
Masa netto: 25g
Wartości odżywcze:
Daktyl&kokos - 25g/ 97 kcal, tłuszcz – 2,7g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 1,7g, węglowodany – 16g w tym cukry – 5,9g, błonnik – 1,7g, białko – 1,4g, sól – 0,13g
Morela - 25g/ 87 kcal, tłuszcz – 3,5g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,4g, węglowodany – 10g w tym cukry – 3,6g, błonnik – 3,9g, białko – 1,7g, sól – 0,03g
Informacje dodatkowe: Produkt może zawierać migdały, orzechy nerkowca, orzechy włoskie, pistacje, orzeszki ziemne, dwutlenek siarki i siarczyny.
Zawiera naturalnie występujące cukry.
Może zawierać fragmenty pestek oraz łupin orzechów.
Sklep: DOZ Apteka
Cena: 2,99

Nasza opinia
Smak: Szczerze? Nie będziemy się nad nimi rozwodzić, bo mamy tutaj typowy bakaliowo-batonikowy ulepek tylko w innej formie podania. Daktyl z kokosem jest bardzo suchy z dużą ilością wiórków kokosowych, które niestety nie są najlepszej świeżości i smakują typowym zjełczałym kokosem. Reszty składników nie wyczułyśmy, bo nieświeży kokos wszystko przebija. Morelowa wersja jest znacznie bardziej wilgotna i nieco kleista. Czuć i suszone owoce i charakterystyczny smak orzechów włoskich jak i roślinną nutę siemienia lnianego.

Ocena: Już od dawna nie jesteśmy fankami tego typu słodkości a szczególnie jesteśmy wyczulone na nieświeże wiórki kokosowe. Druga wersja zdecydowanie lepsza ale nadal nie jest to nic szczególnego co zachęciłoby nas do ponownego spróbowania tych przekąsek.


Daktyl&kokos
Skala:  1 panda

Morela 
Skala: 3 pandy


2 komentarze:

Dziękujemy za Twój poświęcony czas, a Anonimy prosimy o podpisywanie się :)

Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger