Deser a’la sernik z brzoskwiniami / tarta porzeczkowa – Łowicz

Ostatnio popularne stały się wszelkie tubki z deserkami/owsiankami/kremami, które możemy potraktować jako słodką przekąskę. Firma Łowicz wydała 3 nowości, czyli deserki o smaku sernika z brzoskwiami, tarty porzeczkowej i szarlotki z cynamonem. My zdecydowałyśmy się spróbować te dwa pierwsze smaki.

Nazwa: deser ryżowo-owocowy o smaku sernika z brzoskwiniami / tarty z porzeczkami
Firma: Łowicz
Skład:
Sernik z brzoskwiniami – gotowany grys ryżowy 30% (woda, grys ryżowy), przecier jabłkowy 15%, jogurt naturalny 13%, zagęszczony sok jabłkowy, przecier brzoskwiniowy 12%, przecier bananowy, sok bananowy z zagęszczonego soku, zagęszczony sok brzoskwiniowy 2%, aromaty.
Tarta z porzeczkami – gotowany grys ryżowy 30% (woda, grys ryżowy), przecier jabłkowy, zagęszczony sok jabłkowy, przecier z czarnej porzeczki 10%, jogurt naturalny 10%, sok bananowy z zagęszczonego soku, woda, przecier bananowy, aromaty.
Masa netto: 100g
Wartości odżywcze:
Sernik z brzoskwiniami – 100g/ 92 kcal, tłuszcz <0,5g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,2g, węglowodany – 20g w tym cukry – 20g, białko – 1,5g, sól – 0,02g
Tarta z porzeczkami – 100g/ 84 kcal, tłuszcz <0,5g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,2g, węglowodany – 18g w tym cukry – 18g, białko – 1,3g, sól <0,01g
Informacje dodatkowe: bez dodatku cukru
Sklep: Biedronka, Spar, Lewiatan, Carrefour, Kaufland
Cena: ok. 3 zł

Nasza opinia
Smak: Deserki mają dość gęstą konsystencję z małymi cząstkami przypominającymi strukturę kaszki manny. Wersja sernikowa jest dość mocno słodka, czuć w niej przede wszystkim posmak ryżu i jogurtu połączony z bardzo słodką brzoskwinią oraz bananem. Fajny lekki deser choć trochę dla nas za słodki. Wersja porzeczkowa miała w sobie więcej kwasku porzeczek co nam odrobinę bardziej odpowiadało. Tutaj również wyczułyśmy ryż z posmakiem jogurtu oraz mocny porzeczkowy smak z nutą bananów. Trzeba przyznać, że zjadłyśmy całość ze smakiem.

Ocena: Nie ma co ukrywać, jest to smakowita nowość szczególnie jeśli ktoś lubi owocowe przekąski. Nam bardziej smakowała wersja porzeczkowa ale brzoskwiniowa też jest pyszna. Na pewno jeszcze dokupimy sobie szarlotkę z cynamonem i wrzucimy do torebki na słodkiego głoda.
Skala:
5 pand

1 komentarz:

  1. Lubię te różnego rodzaju tubki, ale jeszcze tych nie próbowałam ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twój poświęcony czas, a Anonimy prosimy o podpisywanie się :)

Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger