Jogurt pitny proteinowy oraz kefir proteinowy – Protein+ Łaciaty (Mlekpol)

Kolejna nowość z proteinowych produktów! Tym razem są to jogurty do picia w owocowych smakach oraz klasyczny kefir dla fanów prostoty. Wolicie płynne przekąski po treningu czy częściej sięgacie  np. po batony? Dla nas ważna jest różnorodność wyboru 😉
Nazwa: kefir pitny naturalny z wysoką zawartością białka / jogurt pitny truskawkowy / mango
Firma: Mlekpol
Skład: Kefir – mleko, białka mleka, żywe kultury bakterii i drożdży kefirowych.
Jogurt truskawka – mleko, truskawki 4%,białka mleka, naturalny aromat, koncentrat z marchwi, substancja słodząca sukraloza, żywe kultury bakterii jogurtowych.
Jogurt mango – mleko, mango 4%,białka mleka, naturalny aromat, koncentrat z jabłka, marchwi i cytryny, substancja słodząca sukraloza, żywe kultury bakterii jogurtowych.
Masa netto: 360g
Wartości odżywcze:
Kefir –100g/ 63 kcal, tłuszcz – 1,7g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 1,2g, węglowodany – 4,8g w tym cukry – 4,8g, białko – 7,0g, sól – 0,10g
Jogurt mango / truskawka – 100g/ 63 kcal, tłuszcz – 1,5g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 1,1g, węglowodany – 5,1g w tym cukry – 5,1g, białko – 7,3g, sól – 0,10g
Informacje dodatkowe: bez dodatku białego cukru.
Sklep: Lidl
Cena: kefir – 3,99 zł / jogurt – 4,99 zł

Nasza opinia
Smak:
Kefir – ma bardzo prosty i pyszny kefirowo-mleczny smak bez proszkowego wykończenia. Nie ma co tutaj więcej opisywać. Jest to po prostu smaczny, a jeśli ma więcej białka niż standardowy kefir to tylko na plus.
Jogurt truskawka / mango –  są bardzo gęste, co właśnie nieco nam przeszkadza w jogurtach do picia. Mamy wrażenie, że mnóstwo produktu zostaje na ściankach butelki. Warto odnotować, że w jogurtach czuć drobne kawałeczki przetartych truskawek oraz mango przez co smak owoców (mimo naturalnych aromatów w składzie) nie jest chemiczny i sztuczny. Słodycz jest na idealnym poziomie, ponieważ została przełamana lekkim kwaśnym smakiem nabiału.

Ocena: Te nowości uważamy za udane i chętnie byśmy je kupiły ponownie (najchętniej w nieco bardziej płynnej formie dla komfortu picia z butelki). Gdyby powstał jeszcze smak jagodowy oraz wiśniowy to miałybyśmy wszystkie nasze ulubione smaki jogurtów.
Skala: 5 pand


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twój poświęcony czas, a Anonimy prosimy o podpisywanie się :)

Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger